Kdy je nejvyšší čas pro zásah servisního technika

V případě, že neprovádíte pravidelnou údržbu oken a dveří, může dojít k poškození jednotlivých částí kování, prohnutí křídla a následné netěsnosti. V extrémních případech vám může okno nebo dveře vypadnout nebo nepůjde vůbec zavřít. 

Ve většině případů vymění toto kování servisní technik poměrně snadno. Ale pokud máte starší okna, jejich originální kování se možná už nevyrábí. Nebo může být několikanásobně dražší, než stávající kovací řada. Existuje samozřejmě možnost kompletní výměny celoobvodového kování. Kompletní výměna celoobvodového kování může stát i několik tisíc. Tady vidíte, že za opravu okna zaplatíte nepoměrně více, než za jeho pravidelnou údržbu. Nehledě na to, že dramatické situace, jakou je vypadlé okno, potřebujete řešit hned, čili expres.

Jak poznáte, že pro objednání servisu je za pět minut dvanáct?

  1. Křídlo drhne o rám nebo o uzávěrové protikusy (rámové uzávěry / kameny). Křídlo správně nedosedá na rám - okno neplní správně svou funkci. 
  2. V okně cvaká, praská, klika jde ztuha nebo se dokonce protáčí.
  3. Oknem protahuje - křídlo správně nedoléhá k rámu. Pokud musíte křídlo k rámu přitlačit, aby šlo okno zavřít, je to špatně. Zároveň pokud křídlo pořádně nepřiléhá a profukuje mezi křídlem a rámem, je to taktéž špatně.
  4. Jednotlivé díly kování jeví známky opotřebení, otěru, obroušení.
  5. Těsnění ztrácí svou pružnost, drolí se a je ztvrdlé. Ve většině případech lze těsnění vyměnit (pokud není svařeno s profilem již z výroby).
  6. Okno správně neizoluje hluk z exteriéru. 

Zkuste jednoduchý test těsnosti : Vložte listu papíru mezi křídlo a rám, okno zavřete a zkuste list papíru vytáhnout. Pokud papír lehce vytáhnete, okno netěsní, jak má. Když list přetrhnete, okno dostatečně těsní (je třeba okno nastavit tak, aby nebyl přítlak až moc velký, mohlo by dojít k poškození těsnění).

 

Termín návštěvy servisního technika si můžete domluvit na čísle +420 608 610 672 a více informací k našim servisním službám najdete na našich stránkách www.servisy-oken.cz